Načítám Akce

13. 12. 2019 - 16:3015. 12. 2019 - 17:00

Zdarma

Milí rodiče,

v termínu 13.12. – 15.12. se uskuteční naše Vánoční výprava, která je vždy jednou z nejlepších z celého roku. Pojedeme se tentokrát podívat do Hradce Králové a prozkoumat místní městské lesy, které skýtají mnohé příležitosti seznámit se se vzácnými druhy drobných živočichů, ale také s divokými koňmi, kteří šetrně pomáhají udržovat zdejší travní porosty. Na samotné skautské základně nás večer čeká společná večeře a rozdávání drobných dárečků.

Chtěli bychom zdobit stromeček pro zvířátka, proto bych vás rád poprosil i o vaši pomoc. Budeme potřebovat různé druhy dobrůtek. Obyvatelé lesa uvítají oříšky vlašské i lískové, žaludy, bukvice, kaštany, šišky, šípky, jeřabiny, slunečnicová či dýňová semínka, obilné klasy nebo klidně jen zrní, kukuřici a podobně. V chovatelských potřebách můžete zakoupit lojové koule a tyčinky s lisovanými semínky, různé zrní a semínka – například lněné, které je bohaté na v zimě tolik potřebný tuk. Z domácích zdrojů bude nejsnáze dostupná zelenina jako například mrkev a z ovoce především jablka. Všechny věci na stromeček pro zvířátka uložte prosím do samostatné tašky nebo sáčku a označte je, abychom je dobře poznali a hlavně v batozích našli. 😉

Na Vánočce si chceme rozdávat drobné dárečky. Tradicí, kterou jsme převzali z našeho mateřského oddílu Osmdesátka je, že dárečky dáváme členům své družinky. Obdarovat někoho dalšího, je určitě také vítané. 🙂 Cílem však je, aby měl dáreček každý a nikdo nebyl smutný. Dárečky jsou nejlepší ty od srdce, ručně vyráběné, nic drahého.

Vánoční cukroví. Budeme moc rádi, když dětem přibalíte nějaké cukroví. To bychom ode všech v pátek vybrali a společně si ho užili všichni při slavnostní sobotní večeři. 😉

Sraz: na Hlavním nádraží u Neoluxoru v 16:30.
Návrat: na Hlavním nádraží u Neoluxoru v 17:00.
Co s sebou: výstroj na vícedenní výpravu, především nezapomeňte na spacák, karimatku, teplé oblečení (nejen na spaní) a páteční večeři. + Věci na stromeček zvířátkům v lese, cukroví a dárečky pro ostatní. Na výpravu pojedeme v kroji.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na níže uvedené kontakty nebo na oddílový e-mail.

Bc. Jakub Schejbal (Kiki)
jakub.schejbal@skaut.cz

Zahájení: